دروازه هادریان را در آنتالیا حتما ببینید

اگر دنبال بهترین تور آنتالیا هستید باید گفت؛ دنبال این باشید که در یک تور شما میتوانید از کجاها دیدن کنید و چند مکان بارارزش را میبینید؟

هر چند انتخاب یک تور خوب به هتل های رزرو شده هم بر میگردد اما . هدف اصلی سفر دیدن جاذبه های گردشگری است نه اقامت در هتل!

یکی از بهترین مکان هایی که در آنتالیا میتوان دید. دروازه هادریان است. همانطور که از نامش پیداست یکی از بنا های باشکوه روم باستان است که در آنتالیا به ارث گذاشته شده.

دروازه هادریان

دروازه هادریان از قدیمیترین بناهای ترکیه است که از رومی ها به جا مانده

این دروازه در منطقه کالیچی در آنتالیا واقع شده است و ترک زبانها آنرا با نام “اوچ قاپیلار” میشناسند.

دروازه هادریان سال 130 بعد از میلاد مسیح ساخته شده و نمایی فوق العاده از طاق های نصرت رومی، ستون ها و دیواری مرمری سفید رنگ خود نشان میدهد.

این دروازه قسمتی از این دیواره باستانی مرمری بوده که تاکنون توانسته پابرجا بماند و لقب جذاب ترین دروازه پامفیلیا را برای خود بدست آورد. این دروازه به افتحار ورود امپراطور روم یعنی هادریانوس به شهر آنتالیا توسط مردم ساخته شد.

دروازه هادریان آنتالیا دو طبقه داشته که اکنون تنها یک طبقه از آن باقی مانده. در زمان های قدیم تنها راه ورود به شهر از طریق همین دروازه امکان پذیر بوده.

 

بنای دروازه هادریان آنتالیا

 

haderian

دروازه هادریان آنتالیا دو طبقه داشته که اکنون تنها یک طبقه از آن باقی مانده

حدودا هشت ستون گرانیتی برای نگه داشتن 4 پایه نگهدارنده طاق های 3 منظوره در این دروازه هستند. 2 برجک دیگر نیز در کنار دروازه هادریان آنتالیا قرار دارد.

پایین همین برج کتیبه ای با زبان ترکی قدیم با دستخط عربی از زمان روم باستان تا به حال به یادگار مانده است.