مکانهای مرموز پنهان شده در مکانهای معروف

در دنیا علاوه بر جاذبه های گردشگری برجسته ای که هر روزه میلیونها بازدید کننده دارند، فضاهای ناشناخته ای در مکانهای بسیار شناخته شده پنهان هستند که باید آنها را کشف کنید. اگر با تور فرانسه به این کشور پر جاذبه سفر کنید یکی از هزاران مکان ناشناخته را در پاریس پیدا خواهید کرد.

 

در سفر به سرزمینی که برای شما تازگی دارد، علاوه بر تماشای جاذبه های توریستی برجسته، تجربه ای از کشف چیزهای غیره منتظره خواهید داشت که در مسیر سفر رخ می دهند.

بخش دیگر سفر مربوط به مکانهای مرموزی است که در دل مکانهای معروف نظیر برج ایفل پنهان شده اند. اغلب این مکانها در بسته یوده و امکان بازدید از  آنها وجود ندارد. اما این بخش سفر بسیار جالب و هیجان انگیز است که وقتی از  یک مکان توریستی  دیدن می کنید زوایای پنهانی هم دارد که به صورت سربسته و مرموز باقی مانده است. برانگیخته شدن حس کنجکاوی لذت سفر را چندین برابر می کند.

مکانهای پنهان در مکانهای معروف

مکانهای پنهان در مکانهای معروف

اگر با تور دور اروپا سفر کنید می توانید بسیاری از این مکانهای ناشناخته را در معروف ترین مکانها پیدا کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با سه مورد از این مکانهای ناشناخته آشنا کنیم:

ایستگاه پلیس کوچک در میدان ترافالگاردر لندن، انگلستان

شما می توانید کوچکترین ایستگاه پلیس لندن را در گوشه ی جنوب شرقی میدان ترافالگار پیدا کنید که از نظر بسیاری از رهگذران پنهان مانده است.
این مکان که بیشتر شبیه ماشین زمان فیلمهای علمی_تخیلی است تا ایستگاه پلیس، مکانی ناشناخته برای گردشگران است که برخلاف تصور جمعیت زیادی اطراف آن جمع نشده است.
کوچکترین ایستگاه پلیس لندن بنایی تاریخی است که در سالهای 1930 به منظور دیدبانی و رصد شهر و میدان ترافالگار ساخته شد. از اینجا نیروهای امنیتی می توانستند معترضان، شورشگران و راهپیمانان را تحت نظر داشته باشند. این مکان در حدی کوچک است که داخل آن تنها یک اتاق برای یک فرد وجود دارد.

کوچکترین ایستگاه پلیس لندن

کوچکترین ایستگاه پلیس لندن

آپارتمان پنهانی گوستاو ایفل در پاریس، فرانسه

گردشگران در سفر با تور فرانسه علاوه بر تماشای ابهت برج ایفل که بر شهر پاریس سایه افکنده است، با مکان ناشناخته ی دیگری روبه رو می شوند که با گوستاو ایفل سازنده و طراح برج ارتباط دارد.
زمانی که برج ایفل در سال 1889 افتتاح شد، ابهت و ساختار شگفت انگیز آن تعجب و تحسین جهانیان را برانگیخت و سازنده ی آن یعنی گوستاو ایفل مورد ستایش بسیاری قرار گرفت.
پس از افتتاح برج شگفت انگیز ایفل و شهرت جهانی سازه و طراح آن، به زودی معلوم شد که گوستاو ایفل یک آپارتمان کوچک در بالاترین قسمت برج در ارتفاع 300متر از سطح زمین برای خود ساخته است.
شاید این آپارتمان کوچک داخل معروف ترین سازه ی فلزی دنیا برای بسیاری از مردم در سراسر دنیا و حتی گردشگران تور فرانسه ناشناخته باشد و اصلا ندانند چنین مکانی هم برفراز برج وجود دارد. اما این برج یک مکان مرموز را در دل خود جای داده است که دربهای آن به روی بازدیدکنندگان بسته است.
آپارتمان کوچک گوستاو ایفل بر فراز شاهکار معماری او، خیلی بزرگ نیست اما بسیار گرم و راحت است. این آپارتمان بر خلاف ساختار برج، به سبک ساده ای طراحی شده است. فضای کوچک آن با مبلمان راحت، کاغذ دیواریهای گرم، کابینتهای چوبی و یک پیانو تزئین شده است.

آپارتمان گوستاو ایفل در برج ایفل

آپارتمان گوستاو ایفل در برج ایفل

اقامتگاه‌ سلطنتی در ایستگاه مترو Stazione Centrale در میلان، ایتالیا

هر روزه بیش از 300،000 نفر از طریق ایستگاه متروی اصلی میلان یعنی Stazione Centrale در این شهر تاریخی سفر می کنند، غافل از اینکه دربهای بسته ی موجود در این ایستگاه به روی مکانی ناشناخته و البته لوکس باز می شود.
اگرچه نظام سلطنتی در ایتالیا پس از جنگ جهانی دوم در این کشور برچیده شد اما نشانه هایی از آنرا می توان در اقصی نقاط ایتالیا پیدا کرد که یکی از آنها همین اتاقها در ایستگاه متروی شهر میلان هستند.
ساختمان اصلی ایستگاه در دهه ی 1920 میلادی برای خانواده ی سلطنتی ایتالیا ساخته شد که امروزه هنوز با وجود ساخت ایستگاه مترو بخشهای مهمی از آن باقی مانده است.
این مکان از معماری خیره کننده ای برخوردار است که با تزئینات آنتیک بسیار مجلل و سلطنتی شده است. در طبقه ی همکف که ایستگاه مترو هم در همان جا قرار دارد دو اتاق مرموز با سبک معماری متفاوت از بقیه ی قسمتها وجود دارد که با سنگ مرمر و مبلمان لوکس تزئین شده است.

اقامتگاه سلطنتی در ایستگاه مترو میلان

اقامتگاه سلطنتی در ایستگاه مترو میلان