آب و هوای آنتالیا چگونه است؟

یکی از مهمترین مواردی که در سفرها مورد توجه گردشگران قرار میگیرد آب و هوا است. اینکه هوا خوب باشد یا بد در انجام فعالیت ها تاثیر دارد.

تصور کنید شما قصد دارید به یک شهر ساحلی سفر کنید. طبیعتا انگیزه بیشتر افراد از رفتن به سواحل علاوه بر دیدن زیبایی دریا و طبیعت. انجام تفریحات و ورزش های آبی است.

آب و هوای آنتالیا

آب و هوای آنتالیا

اگر دریا طوفانی و هوا بارانی باشد. تمام برنامه ها به هم خورده و چندان سفر دلچسبی نخواهید داشت.

آنتالیا از جمله شهر های ساحلی است که مقصد اصلی گردشگران ایرانی است. خبر خوش آنکه آب و هوای آنتالیا در بیشتر ایام سال آفتابی و صاف است.

پس نگرانی از اینکه نتوانید به تفریحات آبی بپردازید وجود ندارد. با دانشتن این موضوع بهتر است همین حالا تور آنتالیا ویژه آذر ماه را تهییه کنید. چرا که در این ماه از سال هم میتوان هر تفریح آبی در این شهر ترکیه انجام داد.

آنتالیا در تمامی فصول پذیرای گردشگران است. آب و هوای انتالیا تقریبا بیشتر ایام سال آفتابی ست و گردشگران از این موضوع بسیار خوشحالند. به همین علت این شهر آنقدر طرفدار دارد.

آب و هوای آنتالیا خاص مدیترانه ای با تابستان های آفتابی و زمستانهای معتدل است. از اواسط ماه فروردین تا آبان ( آوریل، نوامبر ) برای شنا مناسب است.

آنتالیا

آنتالیا

متوسط دمای هوای آنتالیا در تابستان ۲۸ درجه سانتیگراد و دمای آب ۲۷ درجه سانتیگراد است. بارش باران در آنتالیا بیشتر به فصلهای پاییز و زمستان اختصاص دارد. اما جای نگرانی نیست چون آنتالیا سواحل آرامی دارد. حتی زمان باران!