نکات مهم در سفر به اروپا

چیزی که بیش از همه سفر را راحت تر میکنند آژانس های مسافرتی هستند. برای نمونه میتوان به تور های اروپا پاییز 96 اشاره کرد که هر چیزی را برای سفری آسوده را فراهم میکنند.

هرچقدر هم با یک تور بسیار با کیفییت و لوکس سفر کنید. باز هم نکاتی وجود دارند، که باید در سفر های اروپا بدانید. دانستن این نکات بسیار به کارتان میایند تا بهترین استفاده را از یک سفر داشته باشید.

در ادامه چند نمونه از این موارد را بیان میکنیم که همگی توسط سفر رفته ها بیان شده اند.

1. در فصل های خلوت تر بروید

توصیه می کنیم در ماه های ژوئن، ژوئیه و آگوست به اروپا سفر نکنید. بهتر است در اوایل بهار یا در پائیز به این نقطه سفر کنید.

2. از کسب و کارهای خانوادگی خرید کنید

خرید از مغازه های کوچک که در خیابان اصلی نیستند میتواند برایتان بسیار ارزان تمام شود.

کافه

کافه

3. زبان محلی مقصدتان را یاد بگیرید

یاد داشتن چند جمله به زبان محلی هر کشور برای احوالپرسی میتواند شما را در نظر بومیان آنجا بهتر جلوه دهد چرا که به زبان آنها علاقه نشان داده اید.

4. بیشتر در یک مکان بمانید

معمولاً اقامت طولانی تر در یک مکان به مدت یک هفته خیلی بهتر از سفر از این شهر به آن شهر است. می توانید کافه ای جذاب پیدا کرده یا چند دوست خوب در آن حوالی پیدا کنید.

5. مانند محلی ها رفتار کنید

حتماً شما هم از اینکه به عنوان یک گردشگر از باقی جمعیت جدا شوید و به خاطر رفتار نامعقول در یک شرایط خاص به چشم بیایید خوشتان نمی آید؛ پس بهتر است ببینید مردم محلی چه کار می کنند و به همان ترتیب رفتار کنید.

محله های دیدنی

محله های دیدنی

6. درباره ساعات تعطیلی بعد از ظهری آگاه شوید

اروپایی ها استراحت بعد از ظهری و غذای میان روز خود را بسیار دوست دارند که معمولاً چند ساعتی هم طول می کشد.

7. در مرکز شهر اقامت کنید

اگرچه میتوان در حومه شهر اقامتگاه های ارزان پیدا کرد اما وقتی به دنبال پیدا کردن بهترین گزینه های حمل و نقل، رستوران یا مناطق مسکونی هستید، دور بودن از مرکز شهر می تواند بسیار آزار دهنده باشد.

8. می توانید در شهرهای کوچک تر اقامت کنید

شهرهای بزرگی چون رم، پاریس، لندن و آمستردام می توانند به خاطر انبوه جمعیت گردشگران، معاشرت با مردم محلی را سخت تر کنند. با انتخاب شهرهای کوچک تر که گردشگران کمتری را به خود جذب می کنند، اما به وسیله سیستم حمل و نقل عمومی می توان از آنجا به قطب های اصلی مانند بارسلون، بولونیا و فلورانس دسترسی داشت، تجربه بهتری را رقم خواهید زد.

سفر با قطار

سفر با قطار

9. با قطار سفر کنید

مردم اروپا قطار را خیلی دوست داشته و برای این علاقه دلیل خوبی هم دارند. سفر با قطار معمولاً راحت تر بوده و بسته به مقصد نهایی می تواند از سفر هوایی نیز آسان تر تمام شود.