عمارت های حبابی در گوشه و کنار جهان

در برخی از خیابان های تهران، به آپارتمان های لوکس برمی خوریم که برای زندگی کردن چیزی بیش از یک سرپناه ساده به نظر می رسند.

واضح است که همه ی افراد یک جامعه شانس خرید آپارتمان لوکس را ندارند، اما در این مطلب با نگاهی به چند خانه ی منحصر به فرد در گوشه و کنار جهان سفری مجازی به خانه های استثنائی خواهیم داشت.

به واقع موضوع مورد توجه در این بخش خانه هایی هستند که معماری حبابی شکل داشته و از خطوط منحنی در ساختار آن ها بهره برده شده است.

 

قصر حبابی فرانسه

 

نخستین عمارت حبابی شکل معروف در جهان، قصر حبابی در فرانسه می باشد. این عمارت حبابی شکل در سال ۱۹۸۹ بنا گردیده و معمار اصلی آن آنتی لاوج است. اگر با تور اروپا فرانسه به این کشور زیبا سفر کرده باشید، حتما قصر حبابی را از نزدیک دیده اید.

قصر حبابی در فرانسه

قصر حبابی در فرانسه

 

عمارت حبابی سرپانتین

 

عمارت سرپانتین شکل یک بالن بوده و جنس آن نیز از پلاستیک بسیار مقاومی می باشد که در مقابل باد و شرایط آب و هوایی نامساعد مقاومت بالایی دارد.

عمارت حبابی سرپانتین

عمارت حبابی سرپانتین

 

عمارت ادن

 

عمارت ادن در سال ۲۰۰۱ میلادی در انگلستان ساخته شده و نخستین بار به عنوان جایگانی برای نگهداری انواع و اقسام گیاهان نایاب بنا گردید.

عمارت ادن

عمارت ادن

 

گلخانه ی حبابی نپتون

 

گلخانه ی حبابی به نام نپتون در سانتیاگو کالاتراوا در شهر مالمو سوئد واقع شده است.

این گلخانه فضا و آب و هوایی کاملا متفاوت با شهر مالمو داشته و گل و گیاهان ناسازگار با شرایط جوی سوئد در آن پرورش داده می شوند.

گلخانه ی حبابی نپتون

گلخانه ی حبابی نپتون

 

تئاتر بزرگ ملی در پکن

 

دیگر عمارت حبابی شکل را در تور چین پکن  می بینیم. این عمارت که در واقع تئاتر بزرگ ملی و مرکز ملی هنرهای نمایشی در چین است، در سال ۲۰۰۷ میلادی مراحل ساخت و ساز خود را به اتمام رسانده و افتتاح شد. عمارت تئاتر بزرگ ملی به شکل یک تخم مرغ بزرگ بوده و بعضی به همین نام نیز صدایش می زنند.

تئاتر بزرگ ملی حبابی در پکن

تئاتر بزرگ ملی حبابی در پکن

 

تالار حبابی ایلینویز

 

تالار حبابی در ایالت ایلینویز آمریکا واقع شده و به منظور اندازه گیری حرکات ریز اتمی در فشار و میدان مغناطیسی خاصی طراحی گردیده است.

تالار حبابی ایلینویز

تالار حبابی ایلینویز

 

عمارت معکب آبی استرالیا

 

دیگر عمارت جالب و دیدنی در استرالیا قرار داشته و نام عمارت مکعب آبی به آن اطلاق می شود. بنای این سازه به شکل یک مکعب بوده و تمام سطح آن پر از حباب های آبی است. عمارت معکب آبی به وسیله ی گروه معماری  PTW ساخته شده و نمای بسیار جالبی دارد.

عمارت مکعب آبی استرالیا

عمارت مکعب آبی استرالیا