رقص آب در دبی

بزرگترین آبنمای جهان

بزرگترین آبنمای جهان

رقص آب همراه با موسیقی شاید جذابترین چیزی باشد که میتوان ساعت ها به تماشایش نشست. آبنمای مشهور دبی این منظره خارق العاده را پدید آورده که حتی آب هم به رقص در آمده.

خستگی کار و دود دم شهر ها امان از هر کسی میبرد. جایی کنار یک اب فراوان و گوش دادن موزیک ملایم میتواند هر رنجی را دور کند. چه جایی بهتر از فواره دبی که هم آب دارد و هم موسیقی؟ برای خرید تور دبی پاییز اینجا کلیک کنید.

فواره دبی، بزرگترین آب نمای موزیکال دنیا و یکی از معروف ترین دیدنی های دبی است که در دریاچه برج خلیفه، با هزینه ای سنگین، ساخته شده. طول این آب نما 275 متر است و آب را به اندازه ی یک ساختمان 50 طبقه به بالا پرتاب می کند.

آبنمای دبی

آبنمای دبی

این آبنما از 5 دایره تشکیل شده که با قوس هایی به هم وصل شده اند. در ساخت آبنمای دبی از 6600 لامپ و چراغ مختلف استفاده کرده اند که می توانند در 25 رنگ گوناگون خودنمایی کنند.

این سازه آن قدر قوی است که در یک چشم به هم زدن می تواند آب را تا حدود 152 متر به بالا پرتاب کند.

هزاران نورافکن و چندین پروژکتور با رنگ های متفاوت در طراحی این آب نما به کار رفته و نه تنها از تمام زوایای دریاچه و برخی ساختمان های اطراف قابل مشاهده است، بلکه حتی از بیش از 20 مایل دورتر دیده می شود.

آب نمای دبی طوری برنامه ریزی شده که با موسیقی های بی کلام، پاپ و موسیقی عربی برقصد. جالب است بدانید یکی از آهنگ های استفاده شده در این آب نما، آهنگ امواج اثر آهنگ ساز ایرانی است.