جزیره ای که مارها در آن حکومت می کنند

اگر به جزیره ای پا بگذارید که تحت حکمرانی مارها باشد چه می کنید؟ مکانهای زیادی در زمین وجود دارند که هنوز پای هیچ انسانی به آنجا نرسیده یا اگر هم بتواند برود دیگر برگشتی در آن نباشد!

صحبت ما در مورد جزیره مارها در برزیل است. این جزیره خوف ناک در خلیج ایالت سائوپائولوی برزیل است. اگر با تور برزیل پاییز ۹۶ همسفر شدید به هیچ وجه قدم در جزیره مارها نگذارید چون هر چند متر یک مار در کمینتان است!

«ایها دا کیمادا گراند» ملقب به جزیره مارها، جزیره ای ۴۳۰ هزار متری است که حدود ۳۳ کیلومتری خلیج ایالت سائوپائولوی برزیل قرار دارد. این جزیره خانه گونه های زیادی از مارها، ازجمله یک گونه محلی به نام افعی سر نیزه طلایی ست که یکی از سمی ترین مارهای دنیا به شمار میرود.

ایها دا کیمادا گراند

ایها دا کیمادا گراند

بر اساس پیش بینی های انجام شده در سال ۲۰۱۵، بین ۲ تا ۴ هزار مار در جزیره هستند، این یعنی به طور میانگین یک مار در هر ۷۵ مترمربع از کل جزیره.فرهنگ عامه محلی هم پر از داستان های وحشتناک مرگ ومیر آدم هایی است که در سواحل جزیره پرسه می زده اند. داستان ماهیگیری که در جستجوی موز آمده بود یا خانواده فانوس بانی که آنجا زندگی می کرده اند.

مارهای سرنیزه ای به قدری سمی و خطرناکند که اگر انسانی را نیش بزنند حتی اگر به موقع درمان هم شود باز احتمال مرگش به میزان ۳ درصد وجود دارد!

زهر این نوع مار در واقع گوشت و بافت بدن را، برای راحت تر هضم شدن توسط مار، در خود حل می کند. تحقیقات نشان داده، زهر افعی سرنیزه ای طلایی، سریع ترین عملکرد را در این نوع زهر ها داراست.

در حال حاضر جزیره خارج از دسترس انسان است و دولت برزیل بسیار سخت گیرانه کنترل می کند که چه کسی و در چه زمانی از جزیره بازدید می کند. بازدیدکنندگان عموماً زیست شناسان و محققانی هستند که با اجازه مخصوصی که به آن ها داده شده برای تحقیق و مطالعه بر روی مار سرنیزه ای طلایی، از جزیره بازدید می کنند. نیروی دریایی برزیل سالی یک بار برای تعمیر و نگه داری فانوس دریای به جزیره سر می زند.

باوجود همه خطرات، قاچاقچیان حیات وحش برای به دام انداختن افعی طلایی به جزیره می روند تا آن ها را با قیمت های زیاد در بازار سیاه به فروش برسانند.