منطقه پر جاذبه دیره، در دبی

دبی شهری است که علاوه بر مدرنیته شدن به تمام معنا هنوز بافت قدیمی و سنتی اش را حفظ کرده! معروفترین این مناطق دیره یا دبی قدیم است.

منطقه دیره دبی ترکیبی از بافت تاریخی و مدرن است. که حد فاصل خلیج فارس و شارجه است. مرکز شهر دبی می باشد. مکان های گردشگری مشهوری نظیر پارک ممزر، بازار سنتی دوبی و مرکز خرید سیتی سنتر در این منطقه قرار دارند. مزیت هتل های مستقر در این منطقه، ارزانی و نزدیک بودن به بازار و مناطق سنتی دوبی است.

دیره بیشتر به سوک یا بازارهای سنتی عربی اش معروف است. این بازار ها در تمام روز مملو از خریدارانی هستند که برای خرید از مغازه های قدیمی و رنگارنگ آن می آیند.

جالب است بدانید طلا فروشی این بازار، بزرگترین بازار طلای جهان است. در بازار ادویه آن می توانید از زیره و پاپریکا گرفته تا کندر و سماق، هر ادویه ای که تصور می کنید را در این بازار هیجان انگیز پیدا کنید.

علاوه بر این منطقه دیره در بین خریداران تور دبی محبوبیت زیادی دارد این منطقه شامل بسیاری از هتلها، رستورانها، مراکز خرید و کافه های فوق العده مدرن می باشد. اگرچه دیره در دبی جایگاهش را به عنوان مرکزیت تجاری و اقتصادی شهر از دست داده ولی همچنان به عنوان جایگاه جذب توریست، مسافران بی شماری را به خود جلب می کند.