دهکده عجیب چینی به شکل کد QR

اگر شانس این را داشتید که با خرید تور چین خود را یک هفته ای مهمان سرزمین شگفتیها بکنید، حتما سری هم به دهکده ی کد QR بزنید.

دهکده ای به شکل کد QR در چین

دهکده ای به شکل کد QR در چین

شما در کشور چین می توانید شگفت انگیزترین و ناب ترین سازه های ساخت دست بشر را مشاهده کرده و از تماشایشان حیرت زده بشوید. اما این بار باید از ارتفاع چند صد متری به یک جاذبه ی عجیب و غریب دیگر چینی  نگاه کنید چراکه تنها از ارتفاع می توانید به شگفتی آن پی ببرید.
در جایی در حوالی روستای Xinlinshui واقع در نزدیکی شهر Baoding در استان هبی کشور چین دهکده ای رمز آلود ساخته شده است که از بالا به شکل یک کد QR عظیم الجثه است. در ساخت این دهکده ی خاص از 130هزار درخت بهره برده و آنها را به گونه ای کاشته اند که یک کد QR عظیم را نمایش می دهد.
اما کدهای QR در کشور چین کاربرد زیادی دارند به طوری که مردم این کشور علاقه ی بسیار زیادی به این کدهای خاص نشان می دهند. در چین در مراکز خرید و برای معاملات پولی و برای دریافت اطلاعات گردشگری و بسیاری موقعیتهای دیگر از کدهای QR استفاده می شود. از این روی به دلیل اهمیت این نوع کدها مردم محلی طی یک حرکت مبتکرانه از درختان صنوبر و کاج چینی برای ایجاد یک بارکد عظیم الجثه برای جذب بیشتر گردشگر در این منطقه بهره برده اند. شما هم در سفر با تور چین می توانید به این دهکده رفته و در میان درختان آن به ماجراجویی بپردازید و خود را میان کدهای رمز آلود گم کنید.

کد QR

کد QR

دهکده ای به شکل کد QR در چین

دهکده ای به شکل کد QR در چین