بلیت های کاخ گلستان الکترونیکی شدند

کاخ گلستان که از زمان زندیه و قاجار به یادگار مانده بلاخره با گذشت زمان پیشرفت کرد و بلیت هایش الکترونیکی شدند! اکنون برای بازدید از این کاخ که در حال حاظر به عنوان موزه از ان استفاده میشود. باید به جای بلیت کاغذی گیت بلیت الکترونیک تهیه کرد.

کاخ گلستان

کاخ گلستان

به نقل از روابط عمومی مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان، مسعود نصرتی مدیر این مجموعه، گفت: «با راه اندازی گیت بلیت الکترونیک در ورودی کاخ گلستان، از این پس گردشگران راحت تر می توانند بلیت تهیه کنند و هر گردشگر براساس تعداد موزه هایی که قصد بازدید دارد بلیت خود را شارژ می کند.»

او افزود: «در هر موزه کاخ دستگاه پوز گذاشته شده که گردشگران در هنگام ورود، به جای ارائه بلیت کاغذی، می توانند بلیت الکترونیکی خود را بر روی آن قرار دهند و مبلغ موردنظر کسر شود. در مراحل بعدی قرار است خدمات بیشتری از طریق خریداری بلیت الکترونیکی برای بازدیدکنندگان فراهم شود.»

مختصری در مورد کاخ گلستان

 

کاخ گلستان از کاخ های دوره زندیه و قاجار است که در مرکز شهر تهران واقع شده است.

این کاخ با قدمتی بالغ بر ۴۴۰ سال یکی از منحصر به فردترین مجموعه های تاریخی ایران است. اطلاق نام گلستان به این مجموعه ریشه در بنیان تالاری بنام «گلستان» که از بناهای عهد آقا محمد خان قاجار بوده و در سال ۱۲۱۶ ه .ق و در عهد فتحعلی شاه قاجار به پایان می رسد دارد.

موزه گلستان

موزه گلستان

بنیان کاخ گلستان به دوران شاه عباس صفوی و به سال ۹۹۸ ه. ق و با احداث چهار باغی در داخل حصار شاه طهماسب و بعدها و در زمان شاه سلیمان صفوی (۱۱۰۹ – ۱۰۷۸ ه . ق) با ساخت دیوان خانه ای در همان محدوده چنارستان شاه عباسی شکل می گیرد. ولی امروزه از آن بنیان ها اثری در میان نیست؛ و داشته های موجود کاخ گلستان از لحاظ دیرینگی محدود به بخشی از آثار و ابنیه از دوران زندیه بوده و فراتر از آن نمی رود.