ایرانیان در رتبه چهارم بیشترین ورودی به ترکیه

سفر به ترکیه یکی از ارزان ترین سفرهای خارجی برای ایرانیان محسوب می شود به طوری که به گفته ی وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه در بازه زمانی 5 ماهه ی نخست سال جاري ميلادي حدود 774 هزار و 10 ايراني به ترکیه سفر کرده اند که ایران را در رتبه ی چهارم بیشترین ورودی گردشگر به این کشور قرار داده است. شما می توانید برای خرید تور ترکیه تابستان 96 اینجا کلیک کنید و از سفر به سواحل فیروزه ای مدیترانه و مرمره نهایت لذت را ببرید.

گردشگری ترکیه
طبق گفته ی این مقام مسئول در ترکیه در 5 ماهه ی ابتدایی سال جاري ميلادي، روسیه بيشترين تعداد گردشگر خارجي را روانه ی این کشور اوراسیایی کرده است و پس از آن گرجستان، آلمان و ایران به ترتیب در رتبه ی دوم، سوم و چهارم قرار دارند.
بر اساس آمارهاي رسمي دولت ترکيه، در بازه ی زماني ژانويه تا مي 2017، در مجموع 8 ميليون و 762 هزار و 509 گردشگر از بيش از 100 کشور جهان از جمله روسيه، آلمان، عراق، ونزوئلا، سنگاپور، هلند، استراليا، مکزيک و ايران به ترکيه سفر کرده اند که تعداد گردشگران خارجي ورودي به ترکيه در سال جاری با 5.55 درصد رشد نسبت به سال گذشته روبه رو بوده است.
سال گذشته به دليل وقوع بحران در روابط ترکيه و روسيه، ورود گردشگران روسي به اين کشور شاهد کاهش قابل توجهي بود. اما در 5 ماهه نخست سال 2017، تعداد گردشگران روسي ورودي به ترکيه 571.86 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشته است.
بر اساس اين گزارش، در بازه زماني 5 ماهه مورد اشاره، 928 هزار و 376 گردشگر روس وارد ترکيه شده اند. بعد از روسها، گردشگران گرجستاني با 874 هزار و 955 نفر و آلماني با 863 هزار و 572 نفر در رتبه هاي دوم و سوم قرار دارند. در اين مدت 774 هزار و 10 ايراني نيز به ترکيه سفر کرده اند که از اين نظر چهارمين تعداد بالاي گردشگر ورودي به ترکيه را از آن خود کرده اند. گردشگران کشورهاي بلغارستان، انگليس، يونان، آذربايجان، عراق، هلند و يونان نيز در رتبه هاي بعدي قرار دارند.  نکته ی جالب این که در این بازه ی زمانی بيش از 100 هزار سعودي به ترکيه سفر کرده اند که گویا دل آنها نیز هوای استراحت در سواحل آنتالیا و استانبول را کرده است.