جزیره زیبای آک دامار در دراچه وان ترکیه

در تابستان مسافرین ترکیه بیشتر میشوند و دلیل آنهم آب و هوای مطلوب آن است. در این فصل که همه جای گرم و سوزان است آب و هوای ترکیه که معتدل است شرایط خوبی را برای گردشگری در این کشور فراهم می آورد. دیدنی ها و جاذبه های گردشگری این کشور تمامی ندارند و کمتر کسی پیدا میشود که همه آنها را دیده باشد.

تور ترکیه تابستان 96 که توسط آژانس گردشگری پارمیس ارائه میشود همواره بهترین مکان ها را برای گردشگری انتخاب میکند.

جزیره آک دامار دریاچه وان

جزیره آک دامار دریاچه وان

ما نیز در این پست به معرفی یکی از هزاران جاذبه گردشگری ترکیه میپردازیم. جزیره زیبای آک دامار مکانی است که امروز قصد معرفی آنرا داریم.

جزیره آک دامار در دریاچه وان ترکیه است این دریاچه به خودی خود از جاذبه های توریستی محسوب میشود. این دریاچه و جزیره هر دو در شهر مرزی گاواش وان قرار دارند و رونق و پویایی را به این شهر آوده اند.

در میان آب های نیلگون دریاچه وان این جزیره زیبا و دیدنی چشم نوازی میکند. هرچند زیبایی به تنهایی برای جذاب شدن یک ناحیه کفایت میکند. اما آثار تاریخی موجود در جزیره نیز به نوعی سیل گردشگران را به سمت جزیره آک دامار روان کرده است.

یکی از پر بازدید ترین اماکن که در جزیره وجود دارد کلیسای آن است. در این جزیره کلیسایی وجود دارد که از قدمتی تاریخی برخوردار است.

جزیره آک دامار

جزیره آک دامار

مسعود نجاکپور، یکی از گردشگران ایرانی که به این منطقه سفر کرده است، می گوید: من مرتبا به ترکیه سفر می کنم و از همین طریق کمی ترکی یاد گرفته ام. ترکیه و شهر وان از زیبایی های تاریخی بسیاری برخوردارند. اینها همه لطف خداوند است.

او در ادامه افزود: در طول سال و در زمان های مشخصی به ترکیه سفر کرده و از این زیبایی ها بازدید می کنیم. آک دامار واقعا زیباست و همه باید از آن دیدن کنند و به دوستانم نیز پیشنهاد خواهم کرد که قطعا به اینجا سفر کنند.