تور آرژانتین و شگفت انگیزترین یخچال طبیعی

نام کشور آرژانتین با فوتبال گره خورده است و اغلب فوتبال دوستان با تور ارزان آرژانتین خود را به این کشور می رسانند تا مسابقات فوتبال هیجان انگیز آرژانتینی را با اسطوره هایش از نزدیک تماشا کنند. این روزها در سراسر دنیا فوتبال آرژانتین با نام مسی این اسطوره ی فوتبال شناخته می شود. فوتبال آرژانتین اسطوره های بسیاری داشته و خواهد داشت همانطور که روزگاری اسطوره ای چون دیگو مارادونا را داشته است و حالا اسطوره ای چون لیونل مسی.
از فوتبال آرژانتین که نماد اصلی این کشور آمریکای لاتینی است که بگذریم باید به خود آرژانتین و جذاب ترین جاذبه ی طبیعی آن بپردازیم تا در سفر با تور آرژانتین دیدن آنرا از دست ندهید.
در معرفی کشور آرژانتین باید گفت در آمریکای جنوبی بین رشته کوه آند در غرب و اقیانوس اطلس جنوبی در شرق و جنوب قرار گرفته است. این کشور از شمال با پاراگوئه و بولیوی، از شمال شرق با برزیل و اروگوئه، و از جنوب و غرب با شیلی هم مرز است. آرژانتین به پایتختی شهر بوئنوس آیرس از لحاظ وسعت دومین کشور آمریکای جنوبی و هشتمین کشور دنیا است.
آرژانتین به لحاظ موقعیت جغرافیایی ای که دارد مملو از جاذبه های طبیعی است که تماشای آنها نفس را در سینه حبس می کند. یکی از مهمترین جاذبه های طبیعی کشور آرژانتین، یخچال طبیعی پریتو مورنو در پاتاگونیای آرژانتین است که یکی از عجایب طبیعی در دنیا نیز محسوب می شود.
درباره ی نام این یخچال طبیعی باید گفت از نام کاشف آن یعنی فرانسیسکو مورنو برگرفته شده است آنرا در قرن 19 ام میلادی کشف کرد. این یخچال طبیعی در پارک ملی لوس گلاسیارس در ایالت سانتاکروز کشور آرژانتین واقع شده است که هر ساله گردشگران بسیاری را برای تماشا راهی منطقه می کند.
یخچال طبیعی پریتو مورنو یکی از شگفت انگیز ترین جلوه های طبیعی آرژانتین است که دهان از حیرت باز می ماند. این یخچال طبیعی که در حال رشد است با وسعت ۲۵۰ کیلومتر مربع یخ به طول ۳۰ کیلومتر، یکی از ۴۸ یخچالی است که از منطقه یخی پاتاگونیای جنوبی تغذیه می‌شود.

تور آرژانتین یخچال پریتو مورنو آرژانتین

تور آرژانتین یخچال پریتو مورنو آرژانتین

این منطقه ی یخی که در رشته کوه آند واقع شده و با کشور شیلی مشترک است، سومین ذخیره ی بزرگ آب شیرین جهان نیز محسوب می شود.
می توان گفت مناظری که صخره های یخی در این منطقه ایجاد کرده اند یکی از خیره کننده ترین مناظر طبیعی است که در عمرتان دیده اید. به همین دلیل تورهای گردشگری بسیاری برای تماشای مناظر یخچال طبیعی پریتو مورنو راهی منطقه می شوند که عمدتا از شهر Calafate با دو ساعت طی مسیر به این منطقه می رسند و محو تماشای خیره کننده ترین اشکال طبیعی خلق شده از برف و یخ و آب و کوه می شوند.

تور آرژانتین یخچال پریتو مورنو آرژانتین

تور آرژانتین یخچال پریتو مورنو آرژانتین

تور آرژانتین یخچال پریتو مورنو آرژانتین

تور آرژانتین یخچال پریتو مورنو آرژانتین