تور چین را بر فراز برج کانتون تجربه کنید

کشور چین یکی از اصلی ترین مسیرهای گردشگری در کل دنیا محسوب می شود و این به دلیل جاذبه های طبیعی، مدرن و تاریخی متعددی است که در سراسر کشور گسترده شده است. با نگاهی به لیست قیمت تور چین تابستان 96 با حداقل قیمت 5میلیون تومان روبه رو می شوید که آنرا جز سفرهای لوکس قرار می دهد. اما با کمی تامل می توانید تورهای ارزان چین را هم که هتلهای ارزان تر را ارائه می دهند را نیز پیدا کنید.
شهر گوانجو در جنوب چین یکی از پر رفت و آمدترین شهرها است. این شهر مرکز نمایشگاههای تجاری معروف است که هر ساله تعداد بیشماری تاجر و سرمایه گذار و بیزینس من برای شرکت در نمایشگاهها یا بستن قراردادهای تجاری راهی این شهر می شوند. گوانجو به غیر از قطب تجاری بودن، یکی از سرسبزترین مناطق روی زمین است که می توانید نفس گیرترین مناظر طبیعی را در آن پیدا کنید.

تور چین برج کانتون گوانجو

تور چین برج کانتون گوانجو

در سفر با تور چین به مقصد گوانجو از جاذبه های گردشگری متعددی باید بازدید کنید که یکی از آنها برج کانتون است.
برج کانتون یا همان Canton Tower  که به نام برج تلویزیونی یا برج دیدبانی گوانگجو شناخته می شود با ارتفاع 600 متر یکی از بلندترین برجهای جهان محسوب می شود. این برج مرتفع و شگفت انگیز که در سال 2010 از آن بهره برداری شد، در قسمت مرکزی شهر و در کرانه های رودخانه ی مروارید واقع شده و به نمادی از شهر گوانجو بدل شده است. مسافران گوانجو باید در اولین قدم از نماد این شهر بازدید کنند که علاوه بر ارتفاع زیاد از معماری بی نظیری برخوردار است.
این برج 600 متری شامل 450  متر بدنه و 150 متر دکل هوایی است که توسط مهندس معمار شرکت IBAمارک همل و شریکش باربارا کوئیت صورت گرفته است. این دو هنرمند طراح در طراحی این بنای باشکوه از ظرافتهای خاصی بهره برده اند که آنرا از سایر برجها و آسمان خراشها متمایز می کند. از جمله ظرافتها باید به انحنای برج اشاره کرده که هدف آنها طراحی برجی خاص با تلفیقی از هویت انسانی بوده است تا به نوعی بیان‌ گر پویایی و مهیج بودن شهر گوانگجو باشد . به این برج با این ویژگیهای ظاهری لقب “برج کمر باریک” داده اند.

تور چین برج کانتون گوانجو

تور چین برج کانتون گوانجو

اما باید گفت برج کانتون در شب دیدنی تر است، نور پردازیهای برج در شب آنرا به یکی از جذاب ترین جلوه های دیدنی شهر می کند. چراغهای رنگارنگ برج، در فصل تابستان از ساعت 7:30 تا 11 شب و در زمستان از ساعت 6 تا 11 شب روشن می‌شوند و خیره کننده ترین مناظر را خلق می کنند.
امکان بازدید از داخل برج نیز فراهم است و بازدیدکنندگان می توانند روی بدنه ی برج  در طبقات 33 تا 66 راه بروند. به علاوه عرشه ی دیدبانی روی برج این فرصت را به گردشگران می دهد تا مناظر خیره کننده ی شهر گوانجو و رودخانه ی مروارید را از ارتفاع 488 متری زمین تماشا کنند.
اما یکی از شگفت انگیزترین قسمتهای بازدید از برج کانتون مرتفع ترین چرخ و فلک دنیا است که در بالاترین قسمت برج تدارک دیده اند. این چرخ و فلک درواقع شامل کابینهایی است که دورتادور می چرخند و چشم اندازی خیره کننده همراه با هیجان را پیش روی گردشگران تور چین می آورند.

تور چین برج کانتون گوانجو

تور چین برج کانتون گوانجو

تور چین برج کانتون گوانجو

تور چین برج کانتون گوانجو