هوای گرم هند جان بسیاری را گرفت

هنگامی که به فکر افراد میرسد که با خرید تور هند، به این کشور پهناور و سرزمین رقص و آواز ها سفر کنند، نقشی از سلمان خان و آمیتا باچان و آن تاج محل زیبا در ذهنشان پدیدار می شود.

هندوستان

هندوستان

اما در میان تمام این زیبایی ها بد نیست که کمی هم به فکر گرمای طاقت فرسای این کشور باشید. بنا بر تازه ترین اخبار گردشگری منتشر شده، متاسفانه گرمای شدید هوا، مشکلات ناشی از خشکسالی را دو چندان کرده است و بحران کم آبی را برای این کشور به ارمغان آورده است.
همچنین این اخبار منتشر شده خبر از کشته شدن بیش از ۲۰۰ نفر بر اثر گرمای هوا را داده اند. گفته می شود که دمای هوای برخی از مناطق در هند به بیش از ۵۰ درجه ی سانتی گراد می رسد.

 

آب و هوای گرم هند

آب و هوای گرم هند

بر اساس آمار هواشناسی هند، صبح روز سه‌شنبه، دمای هوا در ایالت چتیسگر هند به ۴۹.۳ درجه سانتی‌گراد رسیده است. سازمان هواشناسی هند همچنین پیش‌بینی کرده است در چند روز آینده، دمای هوا بیش از ۴۶ درجه سانتی‌گراد باقی خواهد ماند. در چند هفته گذشته، گرمای طاقت‌فرسای هوا در ایالت آندرا پرادش جان بیش از ۲۰۰ نفر را گرفته است. بخش‌های جنوبی هند بیش از نقاط دیگر درگیر بحران کم‌آبی هستند.
همچنین هفته ی پیش وزارت منابع آب هند در بیانه ای اینگونه اعلام کرد که : ” ۳۱ منبع ذخیره آب تحت نظارت کمیسیون مرکزی آب قرار دارد که ظرفیت ذخیره ۵۱.۵۹ میلیارد متر مکعب آب را دارند. این در حالی است که در این منابع، تنها ۴.۰۴ میلیارد متر مکعب (۸ درصد ظرفیت کل) آب ذخیره شده است.”
درست است که این کشور جذابیت هایی دارد، اما خرید تور هندوستان را دست کم به فصول پر آب تر آن اختصاص دهید تا خدایی ناکرده از سفر خود پشیمان نشوید.