هدیه ی رامای سوم به شاه دخت آپسورن ساداتیپ

با شرکت در تور ارزان تایلند می توانید سفری پر از دیدنی و خاطره برای خود و همراهانتان رقم بزنید. شهرهای زیبایی چون بانکوک با آب و هوایی خوش و فضایی دلنشین پتانسیل این را دارند که برای روزها در پی هم گردشگران را سرگرم کرده و طوری زمان برایتان سپری شود که از حضور در تور تایلند سیراب نشوید.
بناهای تاریخی و مکان های با ارزش باستانی در کشور تایلند کم نیستند، اما به جرات می توان گفت که بیشتر دیدنی های تاریخی تایلند در شهر بانکوک هستند. به طور مثال معبد باستانی تپیدرام که بسیار مورد توجه توریست ها قرار دارد، در شمار آثار تاریخی بانکوک قرار داشته و همیشه گردشگرانی را در حال بازدید از آن خواهید یافت.

معبد تپیدرام

پادشاه رامای سوم در سال 1836 میلادی فرمان ساخت یک معبد باشکوه را صادر کرد. به دستور وی معبد تپیدرام با تندیس های چینی متعدد ساخته شده و رامای سوم پس از پایان کار این معبد را به دختر خود یعنی شاه دخت آپسورن ساداتیپ هدیه نمود.

معبد تپیدرام بانکوک

معبد تپیدرام بانکوک

شاه دخت آپسورن ساداتیپ فرزند محبوب رامای سوم بود و معبد تپیدرام تنهای پیشکشی نبود که این پادشاه به دختر خود هدیه داده بود، اما این معبد مشهورترین و دیدنی ترین این هدایاست.

بنای معبد تپیدرام

تزئینات بیرونی و داخلی این معبد شگفتی آور بوده و معمار آن در ترکیب عنصر رنگ و نقش در ساخت معبد تپیدرام به طور ویژه ای استادانه عمل کرده است.

معبد تپیدرام بانکوک

معبد تپیدرام بانکوک

در تالار انتصاب، ستون های مستطیلی قدیمی و مجسمه های یادآور دوره تسلط خمرها و دوره آیوتهایا وجود دارد. یکی از مشخصه های این معبد، سبک معماری تایلندی با چیدمان چینی است. سه گوشه های کنار شیروانی با تکه های سرامیک چینی تزئین شده اند.

معبد تپیدرام بانکوک

معبد تپیدرام بانکوک

معبد تپیدرام به نوعی شاخصی از فرهنگ و تمدن مردم بانکوک به شمار می رود و نزد خود تایلندی ها از اهمیت زیادی برخوردار است. به ویژه تندیس های قدیمی چینی که در داخل معبد قرار داده شده اند، برای تایلندی ها بسیار مقدس می باشد.
برای خرید تور تایلند، به goo.gl/sxSgu4 مراجعه نمایید.