از بارش برف در شهرستان کوهرنگ تا غافلگیری مسافران نوروزی

به گزارش بار و بندیل و به نقل از ایرنا، مرتضی زمانپور روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارکرد: بارش برف که از نخستین ساعات روز گذشته در این منطقه شروع شده و هم اکنون نیز ادامه دارد که ارتفاع برف در شهر چلگرد مرکز شهرستان نیز ۲۰ سانتیمتر گزارش شده است.
وی از نجات بیش از ۴۰۰ خودروی سواری مسافران نوروزی گرفتار در کولاک استانهای اصفهان و خوزستان در محورهای ارتباطی کوهرنگ در شب گذشته را یادآورشد و گفت: با تلاش ماموران امداد و نجات شهرستان مسافران در راهدارخانه ها و اماکن عمومی بین جاده اسکان موقت یافتند.

 

بارش برف در شهرستان کوهرنگ

بارش برف در شهرستان کوهرنگ

فرماندار کوهرنگ از تمهیدات لازم برای اسکان مسافران نوروزی در این شهرستان توریستی در طول تعطیلات نوروزی خبر داد و گفت: همه مدارس، سالن های ورزشی و اماکن عمومی برای اسکان مسافران نوروزی در سطح شهرستان تجهیز شده است.
زمانپور به مسافران نوروزی که قصد عزیمت به شهرستان کوهرنگ را دارند توصیه کرد : با توجه به نفوذ یک سامانه بارش زا و تداوم آن تا اواسط هفته آینده ، خودوهای خود را به زنجیر چرخ و تجهیزات ایمنی مجهز و قبل از حرکت از وضعیت جوی محورها و گردنه های منتهی به این شهرستان با خبرشوند.
فرماندارکوهرنگ تصریح کرد: بنابر گزارش رسیده هم اکنون همه محورهای ارتباطی اصلی شهرستان باز و تردد وسایط نقلیه به علت لغزندگی جاده ها و بارش برف به کندی صورت می گیرد.
فرماندار کوهرنگ از انسداد راه ارتباطی ۳۰ روستا برفگیر شهرستان از روز گذشته در شهرستان خبرداد و گفت: امید است با تلاش ماموران راهداری راه های ارتباطی قطع شده در بخش’موگویی’، صمصامی و منطقه ‘لبد ‘ تا پایان روز جاری بازگشایی شود.
کوهرنگ از توابع چهارمحال و بختیاری محل سرچشمه رودخانه زاینده رود ، کارون و دز می باشد که یکی از مناطق توریستی استان و کشور محسوب می شود.