بهشت گمشده ایران

برای اینکه یک ایرانگردی لذت بخش را تجربه کنید ، گزینه های زیادی را روی میز خود دارید . به خطه ی شمای کشور که سفر کنید  ، میتوانید از زیباترین و سرسبز ترین مناطق ایران دیدن کنید . در ادامه ی مطلب به شهر زیبای کلاردشت سفر میکنیم و با هتلی در این منطقه آشنا میشویم .

کلاردشت

کلاردشت

کلاردشت

کلاردشت یکی از شهرهای بسیار زیبای استان مازندران است که در 48 کیلومتری شهر چالوس قرار گرفته است . این شهر که تنها در 170 کیلومتری تهران واقع شده است ، شهریست بر فراز کوه ها که وسعت آن به ۱۵۰۹ کیلومتر مربع میرسد و مرکز آن حسن کیف است .
کلاردشت در محاصره ی قلهٔ تخت سلیمان تا گردنه ی کندوان از جنوب  ، دریای خزر و شهر عباس‌آباد از شمال ، چالوس، نوشهر و کجوراز شرق ، قزوین و الموت از غرب است .
برای رسیدن به این شهر دو جاده ی مهم وجود دارد . جاده اول در جاده چالوس از مرزن آباد در ۲۵ کیلومتری جنوب چالوس منشعب شده و با مسیری ۲۰ کیلومتری که از میان تپه‌هایی که بر دامنه‌شان گندم و جو کاشت می‌شود به کلاردشت می‌رسد. جاده دوم از عباس‌آباد واقع در جاده کناره خزر، در بین راه چالوس و تنکابن منشعب شده و با طول ۲۵ کیلومتر پس از گذشتن از جنگل‌های متراکم و بسیار زیبا در ناحیه مکارود به غرب کلاردشت می‌رسد.
در این منطقه 45 قله وجود دارد که ارتفاع آنها به بیشتر از 4 هزار متر میرسد که بلندترین آن علم کوه نام دارد که ارتفاع 4845 متری دارد .
این شهر ییلاقی ، آبادی های زیادی دارد ، دره ی زیبای رودبارک ، قله علم کوه، رودخانه ی زیبا و پر آب ، ویلاهای متعدد از جمله مناطق مهم گردشگری در این شهر است . این شهر به واسطه ی مناطق زیبایی که برای گردشگری دارد ، سالانه به خصوص در فصل تابستان پذیرای تعداد زیادی از مسافران است.
کلاردشت که بهشت گمشده ی ایران معروف است ، به دلیل قرار گیری در کناره‌های دریای خزر و همچنین رشته کوه های البرز ، آب و هوای مطبوعی دارد و در بیشتر مواقع از سال در این منطقه باران میبارد که در ارتفاعات این بارش تبدیل به برف میشود و این امر سبب شده است که این شهر نسبت به سایر شهرهای استان مازندران خنک تر باشد  .

دریاچه ولشت

دریاچه ولشت

یکی دیگر از جاذبه های طبیعی که در این اطراف وجود دارد ، دریاچه ولشت است . این دریاچه در 7 کیلومتری شمال شرقی شهر کلاردشت قرار گرفته است . برای اینکه به این دریاچه بروید  باید از مسیر جاده کندوان و در محور چالوس به تهران قرار بگیرید . بعد از طی مسیر و رسیدن به یک مسیر پر پیچ و خم که توسط جنگل های زیبا از کاج محاصره شده است ، به روستای کردی پال میرسید که مسیر خاکی آن  ، شما را به دریاچه میرساند . وسعت این دریاچه 150 هزار متر مربع است و عمق آن به 20 متر خواهد رسید ، شما میتوانید در این دریاچه ماهیگیری کنید ، قایق برانید و حتی شنا کنید .

یکی از مکان های مناسب برای اقامت در کلاردشت ، ویلا باران سبز کلاردشت است . این مجموعه ی اقامتی یکی از بهترین گزینه ها برای رزرو هتل است . این ویلاها را میتوانید در کیلومتر 3 جاده عباس آباد ، ارتفاعات جنوبی طوئیدره بیابید . در این مجموعه ویلاهای دوبلکس و سوئیت های مبله با امکانات اقامتی سوپر لوکس رستوران کافی شاپ و فروشگاه و زمین بازی کودکان وجود دارد . شما میتوانید با مراجعه به لینک زیر ، از تخفیف ویژه برای رزرو هتل بهره مند شوید :
رزرو ویلا باران سبز کلاردشت

ویلا باران سبز کلاردشت

ویلا باران سبز کلاردشت

 

ویلا باران سبز کلاردشت

ویلا باران سبز کلاردشت

 

ویلا باران سبز کلاردشت

ویلا باران سبز کلاردشت